OM SYSTEM M.Zuiko 17/1.8 II -objektiv, svart
6 290,00 kr
Tillgänglig
SKU
23V336020BW000
OM SYSTEM Cashback -kampanj
Köp en OM SYSTEM kampanjkamera eller objektiv så får du up till 3000 kr tillbaka efter att du registrerat produkten!
Du får även fem års garanti när du registrerar din kampanjprodukt på MyOMSYSTEM service.
Alla kampanjprodukter hittar du HÄR>>
Mer information om kampanjen och registrering: my.omsystem.com/se/p/promotions/
Kampanjen gäller t.o.m. 14/6 2026.
| Typ av objektiv | Vidvinkel |
|---|---|
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Micro Four Thirds (MFT) |
| Brännvid motsvarande 35mm format | 34 mm |
| Bildvinkel | 65° |
| Bildstabilisering | Nej |
| Största bländare | f/1.8 |
| Minsta bländare | f/22 |
| Närgräns | 25 cm |
| Förstoring | 0.08x |
| Linser/grupper | 9/6 |
| Antal bländarlameller | 7 |
| Filterdiameter (mm) | 46 mm |
| Vädertätad | Ja |
| Fokusmotor | Micromotor |
| Vad finns i kartongen? | Objektiv, LH-49B motljusskydd, främre- och bakre objektivlock |
| Diameter x längd | 57.5 x 35.5 mm |
| Vikt | 120 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 24 månader |
Kanske gillar du också
-
OM SYSTEM OM-3 + M.Zuiko 17/1.8 II -systemkamera28 290,00 kr







