OM SYSTEM M.Zuiko 25/1.2 ED Pro -objektiv
13 990,00 kr
Tillgänglig
SKU
23V335260BW000
OM SYSTEM Cashback -kampanj
Köp en OM SYSTEM kampanjkamera eller objektiv så får du up till 3000 kr tillbaka efter att du registrerat produkten!
Du får även fem års garanti när du registrerar din kampanjprodukt på MyOMSYSTEM service.
Alla kampanjprodukter hittar du HÄR>>
Mer information om kampanjen och registrering: my.omsystem.com/se/p/promotions/
Kampanjen gäller t.o.m. 14/6 2026.
| Typ av objektiv | Normal |
|---|---|
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Micro Four Thirds (MFT) |
| Brännvid motsvarande 35mm format | 50 mm |
| Bildvinkel | 47° |
| Bildstabilisering | Nej |
| Största bländare | f/1.2 |
| Minsta bländare | f/16 |
| Närgräns | 30 cm |
| Förstoring | 0.11x |
| Linser/grupper | 19/14 |
| Antal bländarlameller | 9 |
| Filterdiameter (mm) | 62 mm |
| Vädertätad | Ja |
| Fokusmotor | Micromotor |
| Vad finns i kartongen? | Objektiv, motljusskydd, väska, främre- och bakre objektivlock |
| Diameter x längd | 70 x 87 mm |
| Vikt | 410 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 24 månader |












