Panasonic Lumix S 20-60/3.5-5.6 objektiv
2 790,00 kr
Tillgänglig
SKU
229114145
Beställningsvara! Levereras uppskattningsvis i juli.
| Typ av objektiv | Normalzoom |
|---|---|
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Leica L |
| Bildvinkel | 94° - 40° |
| Bildstabilisering | Nej |
| Största bländare | f/3.5-5.6 |
| Minsta bländare | f/22 |
| Närgräns | 15 cm |
| Förstoring | 0.43x |
| Linser/grupper | 11/9 |
| Antal bländarlameller | 9 |
| Filterdiameter (mm) | 67 mm |
| Vädertätad | Ja |
| Fokusmotor | Steppermotor |
| Diameter x längd | 77.4 x 87.2 mm |
| Vikt | 350 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 24 månader |
Kanske gillar du också
-
Panasonic Lumix S9 + S 20-60/3.5-5.6 -systemkamera, Night Blue22 790,00 kr Ordinarie pris 24 990,00 kr -
Panasonic Lumix S9 + S 20-60/3.5-5.6 -systemkamera, Dark Olive22 790,00 kr Ordinarie pris 24 990,00 kr -
Panasonic Lumix S9 + S 20-60/3.5-5.6 -systemkamera, Jet Black14 290,00 kr Ordinarie pris 16 490,00 kr -
Panasonic Lumix S9 + S 20-60/3.5-5.6 -systemkamera, Crimson Red14 290,00 kr Ordinarie pris 16 490,00 kr











