Voigtländer APO-Lanthar 35/2 II ASPH -objektiv, Nikon Z
12 490,00 kr
Tillfälligt slut
SKU
24V120784
| Typ av objektiv | Vidvinkel |
|---|---|
| Fokusering | Manuell |
| Objektivfattning | Nikon Z |
| Bildvinkel | 62.1° |
| Bildstabilisering | Nej |
| Största bländare | f/2 |
| Minsta bländare | f/16 |
| Närgräns | 27 cm |
| Linser/grupper | 11/9 |
| Antal bländarlameller | 12 |
| Filterdiameter (mm) | 58 mm |
| Vädertätad | Nej |
| Vad finns i kartongen? | Objektiv, motljusskydd, främre- och bakre objektivlock |
| Diameter x längd | 69.8 x 70.4 mm |
| Vikt | 420 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 36 månader |











